TAGASI
    ALGUSESSE
    Mul ei ole kaunist lugu sellest kuidas juba mudilasena vana filmikaamera käes ringi jooksin. Tegelikult olid mu viimased 20 aastat ametialasest tegevusest keerelnud ümber finantsalaste numbrite. Mitte et ma selle vastu oleks päevapealt huvi kaotanud, kuid ühel hetkel sai aeg küpseks, et algatada muutused ning lülitada välja autopiloot.
    Reaalkalduvusest  hoolimata on mind alati paelunud haarav visuaal ja maitsekas disain. Kaameraga olen ringi käinud ja sellealast informatsiooni väsimatult ammutanud rohkem kui 15 aastat, kuid uuel tasemel hakkasin süübima aastal 2009 kui sain esmakordselt isaks. Väike inimolend nimega Samuel hakkas drastiliselt muutma mu maailma ja arusaamist elust. Eksistensiaalsed mõtterännakud, mida olen seetõttu nende aastate jooksul käinud on vorminud ja kujundanud mind rohkem kui ükski teine kogemus. Tõlgendades aja kulgemist fotograafia võtmes on üha rohkem kinnistunud minus arusaam:
    See võib tunduda hirmuäratavalt lõplikult öeduna, kuid kui jätta kõrvale kõik materiaalne, siis päris lõpuks, ainus asi mis meile jääb, on mälestused.
    See mõte on mind aja jooksul saatnud ja süvenenud mõistmaks, et üks tühipaljas ese, pilt või asi võib hoida elus armsaks saanud lugusid. Paljudel meil on riiulis album mustvalgete fotodega – lapsepõlve mängumaa, koduaed, õues kuivav pesu, koolilõpetamine, vaade külamajadele, mille asemel on täna plekist kaubanduskeskus… Tol hetkel suvalisena näida võiv kaader võib jääda ainukeseks visuaalseks tõestuseks. Tõestuseks, et see hetk oli. Aastate pärast võib sellest saada ainukene allesjäänud pidepunkt, foto mis taasäratab tunded, lõhnad, meeled. See võib jääda viimaseks füüsiliseks asjaks, mis aitab mäletada.
    Sellepärast ongi fotograafia nii oluline.
    Tänapäeva tehnoloogia võimaldab produtseerida imepärast visuaali, vahel sellistki, mis kadestamisväärselt täiuslik näib. Selle kõrval otsin mina fotos pigem orgaanilisust, loomulikkust ja tõelisust, mis tundub mulle enamasti oma ebatäiuslikkuses vahetum ja kaunim.
    Loodan, et teie kes te neid ridu loete oletegi oma otsingutes siia jõudnud neid nüansse silmas pidades. Ja mul oleks hea meel kui ma saaksin kasulik olla.
    — – —
    Minu fotosid ja pulmalugusid on avaldatud mitmetes blogides ja ajakirjades nagu Love My Dress, BOHO Weddings, Fly Away Bride, Intimate Weddings, MarryMAG, Harper’s Bazaar, WeddingsOnline Arab Emirates, Unistuste Pulmad 2014-2016, Anne&Stiil, Sensa

    Mida teised

    on öelnud

    Ø1

    Shona & Stephen

    Ø2

    Marlena & Kevin

    Ø3

    Gerttu & Tanel

    Ø4

    Laura & Erkki

    Ø5

    Kristi & Martin

    Kõpu, Hiiumaa

    Gerry the photos are ABSOLUTELY STUNNING!
    We are so so pleased with how they have turned out and want to thank you again so so much for being a part of it all and capturing our perfect day!
    We adore the photos!
    //
    I was first chance to look at the wedding album....I LOVE IT!!!!! its absolutely stunning and has captured our wedding perfectly.

    We are so pleased we found you and you were able to be at our wedding! I would highly recommend you to anyone!

    Schloss Elmau, Lõuna-Saksamaa

    Wow. Wow. Wow.

    My goodness.
    Thank you so much for your INCREDIBLE preview. We were so amazingly fortunate to have you with us to shoot our most special day.

    THANK YOU for capturing so beautifully our day. We are already recommending you to everyone we know...so if you ever feel like visiting the USA, you'd have plenty of clients!....

    I am made speechless by your talent.

    Tartu ja Tammistu mõisa küün

    See on absoluutselt kirjeldamatult vinge, kuidas Sa oled olnud igal hetkel igal pool ja püüdnud kinni täiesti hindamatud hetked. Ilmselt ei jõua me Sind selle eest kunagi ära tänada!

    PS! Tanel läks just magama, tema viimased sõnad olid "need pildid meeldivad
    mulle ikka kohe väga..väga-väga" - ja ma ei tee nalja, kui ma ütlen, et see on suur asi, sest ta on veel natuke vähem emotsionaalne kui keskmine Eesti mees ja suudab põhimõtteliselt kõike iseloomustada ühe sõnaga - normaalne.
    Vot täpselt nii head tööd Sa tegidki!

    Võhma ja Olustvere

    Aitäh, aitäh, aitäh! Pildid on kaunid(!) ja esimesed emotsioonid nii meilt kui sõpradelt täna öösel kell viis neid vaadates olid võimsad – nagu päeva uuesti läbielamine. Tahaksime sind tänada. Väga.
    Sinu oskus leida üles kaunid hetked, juhtida meid õiges suunas piltidel, samas mitte saavutades liigset sätitust on midagi, mis meid väga vaimustas. Samuti tundub uskumatu, et suutsid meile meelde tuletada nii tihedast päevast tohutult palju erinevaid detaile, mis endal on juba meelest läinud, sest nii palju emotsioone ja sündmusi juhtus järjest. Aitäh, et ajad oma asja täpselt nii nagu seda teed. Meie jaoks oli oluline, et fotograaf, kes meie pulma jäädvustab suhtub oma kunsti kirega ja sinu puhul täitus see ootus 100%.

    Tallinna vanalinn ja restoran "Korsten Armastus ja Hea Toit"

    Usaldan sind ja usun, et saame igal pool vingeid kaadreid.

    //

    Sirvisin eile pilte ja no väga suur rõõm on, et just sina meie pulma pildistasid! Nii palju vinget emotsiooni!